Home » » Qyteti i smeraldit me titra shqip

Qyteti i smeraldit me titra shqipOskar "Oz" Digs, një magjistar cirku, i dobët, egoist, donzhuan dhe pa karakter dëbohet nga qyteti i tij dhe një tornado e çon atë në Tokën e Ozit. Në fillim ai mendon se kishte gjetur famën dhe pasurinë që ëndërronte. Por gjithçka ndryshon kur takon tre shtriga, Teodorën, Evanorën dhe Glindën, te cilat nuk janë të bindura që ai është magjistari i madh që kanë pritur të gjithë. Megjithëse pa dëshirë, ai përballet me problemet e Ozit dhe banorëve të tij. Ai duhet të zbulojë kush nga shtrigat është e mirë dhe kur është e keqe para se të jetë shumë vonë. Duke ndërthurur artin e të bërit magji me zgjuarsinë dhe iluzionet, ai bëhet jo vetëm Magjistari i madh e i fuqishëm i Ozit, por edhe një njeri më i mirë Për më shum shiko filmin

 
Support : Copyright © 2015. Filma Te dubluar ne shqip - All Rights Reserved
Dizajni u Mundsua nga ab-film.blogspot.com